چقدر عاشقید چه تیپ شخصیتی دارید؟
آیا حس عاشقی شما کور کرده یا این‌که هنوز هم منطقی و اهل حساب و کتابید؟این تست‌ها با سوالات عجیبی میزان عشق در شما را می‌سنجند!
چقدر عاشق هستید؟ اصلا چطور عاشقی می‌کنید؟ این حس شما را کور کرده یا این‌که هنوز هم منطقی و اهل حساب و کتابید؟ برای سنجش عشق و علاقه در شما تست‌ها و آزمون‌های زیادی وجود دارد که تمام این تست‌ها با سوالات عجیبی میزان عشق در شما را می‌سنجند! اما حقیقت این است که آیا می‌شود با این سوالات، میزان عشق در هر کس را سنجید؟

یا این‌که پی برد که شخص با جواب دادن به این سوالات، چه نوع شخصیت عشقی و احساسی را دارد. قبل از وارد شدن به این بحث، یکی از این تست‌ها را به شما داده و بعد از آن سعی می‌کنیم اشکالات آن را بیان کرده و تستی درست در این زمینه به شما ارائه دهیم. پس سعی کنید با صداقت پاسخ دهید!

 


این تسـت چه مشکلـی دارد؟

شاید بزرگ‌ترین اشکال این تست، قضاوت کردن و جواب دادن به سوالات و پیشگویی چگونگی شخصیت باشد، بدون این‌که در نظر بگیرد که انگیزه هر فرد از انتخاب یک گزینه چیست؟ در تست‌هایی که داستان و موضوعی را شرح می‌دهند و از آزمودنی می‌خواهند که یکی از راه‌ها یا جواب‌ها را انتخاب کند، حتما باید بعد از آن از آزمودنی درباره دلیل و انگیزه او از این انتخاب، پرسیده شود. مثلا در اول و آخر که انتخاب مسیر کوتاه یا طولانی است، چطور با انتخاب یک مسیر می‌توان فهمید کسی در عشق ثابت قدم هست یا خیر؟ ممکن است کسی بسیار در عشق ثابت قدم باشد ولی راه کوتاه را انتخاب کند، به‌دلیل این‌که وقت ندارد یا کار دیگری را هم باید انجام دهد. تقریبا در تمامی سوالات همین طور است، دلیلی که برای انتخاب هر قسمت می‌آورد هیچ ربطی به توصیف شخصیتی که می‌کند ندارد که به چه دلیل این انتخاب، این توصیفات را در بر دارد به هیچ عنوان منطقی و درست نیست و هیچ اعتباری ندارد. در ادامه تستی به شما داده می‌شود که می‌تواند عقاید و احساسات شما را در مورد کسی که او را دوست دارید، بسنجد. این تست شامل ۲۰ سوال است. در صورتی که نظر قطعی در مورد عبارت ندارید، گزینه نمی‌دانم را انتخاب کنید.

 


چند نصیحت دوستانه

اگر شما نمره وابستگی بیشتر به دست آورده‌اید ممکن است چند دلیل داشته باشد؛ معمولا آن‌هایی که عاشقند، نمره بالایی در وابستگی به دست می‌آورند، اصولا وابستگی جزو ضروری روابط عاشقانه است. مهم‌تر از همه این‌که ماهیت یک رابطه عاشقانه باعث می‌شود، از فعالیت‌های‌تان، درصورت سهیم بودن‌شان با فردی که دوستش دارید، لذت ببرید. احساس عشق شما را وا می‌دارد تا آنجایی که ممکن است، وقت بیشتری را با زوج‌تان سپری کنید. هنگامی که عاشق هستید فکر می‌کنید که وجودتان به حضور در کنار آن فرد به‌خصوص وابسته است. ضروری است که بدانید این موضوع وابستگی ذهنی است که مخصوص رابطه عاشقانه است و نه وابستگی وسیع‌تر که تمام رابطه‌ها را در بر می‌گیرد. افراد بسیار مستقل که عموما تا حد زیادی بی‌نیاز از دیگران هستند، اگر رابطه عاشقانه‌شان تیره شود، ممکن است بتوانند با حداقل مشکل به راه خود ادامه دهند اما با وجود این افراد هم وقتی گرفتار عشق می‌شوند دچار اشتیاق و وابستگی به زوجشان می‌شوند. نمره شما در مقیاس وابستگی، بیان‌کننده جایگاه‌تان در رابطه شما است. یعنی این‌که میزان وابستگی شما تا چه حد است؛ اگر شما متاهل باشید، اصولا نمره بالاتری در وابستگی نسبت به آن‌هایی که رابطه دوستانه دارند به دست می‌آورید. ‌امنیت نداشتن هم به چند عامل بستگی دارد؛ اگر شما نمره بالایی در مقیاس ناامنی به دست آورده‌اید، ممکن 3 مفهوم داشته باشد: ابتدا می‌تواند به این معنا باشد که در حال شروع رابطه نسبتا جدیدی هستید. در این مرحله ناایمنی احساسی کاملا طبیعی است، احساسی که اصولا هر فرد هنگام پیدا کردن کسی که به آن علاقه دارد، پیدا می‌کند زیرا اطمینان ندارد که این احساسات دو طرفه باشد. دوما ممکن است احساس ‌امنیت نداشتن شما، نشان‌دهنده تردید زوج شما در رابطه‌تان باشد. درمان ساده‌ای برای این موضوع وجود ندارد. اما می‌توانید با صحبت رودررو با زوج‌تان از این موضوع اطمینان پیدا کنید. به یاد داشته باشید که همیشه حقیقت بهترین یاور شماست، بنابراین بدون اشک، تهدید یا تهمت‌زنی که به‌هیچ‌عنوان، شانس بهبود بخشیدن به رابطه شما را بهتر نمی‌کند، احساس زوج‌تان را از او بپرسید. سومین احتمال این است که ‌امنیت نداشتن شما، بازتاب تجربیاتی است که در گذشته خود داشته‌اید. اگر اکثر اوقات این احساس ناامنی با شماست دلیل آن می‌تواند همین موضوع باشد. درصورت انطباق خود با در میان گذاشتن احساس‌تان با زوج خود، احساس بهتری پیدا می‌کنید. همچنین ممکن است برای‌تان مفید باشد، نگرانی‌های خود را با مشاور خوبی مطرح کنید

/ 1 نظر / 19 بازدید
امین و مهشید و ...

[گل][گل][گل][گل][گل][گل][گل][گل][گل][گل][گل][گل][گل][گل][گل][گل][گل][گل][گل][گل][گل] [گل][گل][گل][گل][گل][گل][گل][گل][گل][گل][گل][گل][گل][گل][گل][گل][گل][گل][گل][گل][گل] [گل][گل][گل][گل][گل][گل][گل][گل][گل][گل][گل][گل][گل][گل][گل][گل][گل][گل][گل][گل][گل] [گل][گل][گل][گل][گل][گل][گل][گل][گل][گل][گل][گل][گل][گل][گل][گل][گل][گل][گل][گل][گل] [گل][گل][گل][گل][گل][گل][گل][گل][گل][گل][گل][گل][گل][گل][گل][گل][گل][گل][گل][گل][گل] سلام دوست عزیز اومدم که دعوتت کنم به وبلاگ شخصی ما سه تا ... امین و مهشید و خدا امروز 12 اردیبهشت 91 افتتاح شد وبلاگمون همه حرفای ما اینجا نوشته میشه ، وبلاگی که هدفش تجربه لحظات امید و آرامشه حرفایی کاملا متفاوت و نو ... امیدواریم روزهای قشنگی رو در کنار شما بسازیم حضور شما رو صمیمانه خوش آمد میگیم www.ma3ta.com