چه طور عشقی ماندگار ایجاد کنیم و درحفظ آن بکوشیم

 

ما تنها به این دنیا قدم می گذاریم . در محدوه ای که ذهن و بدن ما برای تنها بودن مشخص کرده , زندگی می کنیم وسرانجام به تنهایی از این وجود خاکی خارج می شویم . در این میان اگر دو موجود تنها بتوانند با هم پیوند و همدلی برقرار کنند, به شادی واقعی دست یافته اند . ولی عشق واقعی موهبتی نیست که از ابتدای تولد برای ما مقدر شده باشد . عشق را هم مثل بسیاری از موهبت های دیگر باید به دست آورد و برای کسب و حفظ آن نیاز به روش هایی خاص داریم !

همه جا به ظاره خود توجه کنید

اولین نگاه از قدرتی حیرت انگیز برخوردارد است. مسیر این نگاه از چشمان شما به چشمان او تصویزی سوزان است و خاطرة آن می تواند برای همیشه زنده و شعله ور باقی بماند .

یک سؤال بزرگ در این جا مطرح می شود : چرا افرادی که به دنبال عشق هستند برای حاضر شدن در سرقرار این همه وقت را صرف جذاب تر کردن خود می کنند, ولی وقتی می خواهند سگ خود را به دامپزشکی ببرند این کار را نیم کنند؟ شما قبل از اولین قرار ملاقات , تأثیری را که باید روی شکار خود بگذارید, گذاشته اید .

این که در اولین قرار ملاقات چه طور به نظر برسید مهم است. ولی اهمیت اولین نگاه مسلماً بیشتر خواهد بود .

راهکار 46

همه جا به ظاهر خود توجه کنید

آقایان , این بدان معنا نیست که برای روزنامه خریدن هم کت و شلوار بپوشید. خانم ها, شما هم نیازی نیست بر ای بیرون برن سگ خود از خانه قشر ضخیمی از ریمل روی مژه های خود بمالید , بلکه منظور این است که هر وقت سر قرار ملاقات با فرد مورد نظر خود حاضر می شوید , در آراستگی لباس و ظاهر خود سعی بسیار کنید .

به دنبال کسی بگردید که شبیه شما باشد

منظور من به هیچ وجه این نیست که در مهمانی هاخط کشی با خود برداری و مثلاً نرمة گوش , انگشت و فاصلة میان چشمان فرد مورد نظر خود را اندازه بگیرید . ولی اجازه بدهید موقتاً جملاتی را که می خواستم دربارة دوستی , عشق و تفاوت به شما بگویم کنار بگذارم و مسئله ای را که از نظر علمی به اثبات رسیده مطرح کنم : اگر با کسی که شبیه شماست طرح دوستی بریزید, احتمال این که عاشق شما شود چهار برابر افزایش می یابد .

 

به دنبال کسی بگردید که شبیه شما باشد

اگر جداً می خواهید کسی عاشق شما شود , به دنبال کسی باشید که شبیه شماست .

از جای خود بلند شوید

حالا به جنبة عملی مسئله می پردازیم . چه طور می خواهید عشق رادر رگ های کسی جاری کنید که هیچ شباهتی به شما ندارد؟ خب , ممکن است مضحک به نظر برسد ولی باید بگویم که : « باید با او قرار ملاقات بگذارید»

قبل از خواندن ادامة مطلب , فهرستی از پنج کار یا فعالیت بیرون از خانه را که واقعاً از انجام آنها لذت می برید, تهیه کنید . منظور از بیرون از خانه , خارج از خانة خودتان است ,ولی می تواند در محیط سرپوشیدة دیگری مثل سالن اسکواش یا سخنرانی باشد .

حالا خود را متعهد کنید که هفته ای یکبار و به تنهای به جایی بروید که افراد همفکر و همسیلقة شما در آن جمع حضور داشته باشند . اگر واقعاً به دنبال یافتن عشق در مکان مناسبی هستید , هفته ای دوبار این کار را انجام دهید .

 

هفته ای یکبار به تعهدتان عمل کنید

برای این که بتوانید فر مناسبی را پیدا کنید هفته ای یکبار به جلسات یا مسابقات مورد علاقة خود بروید . و این فقط در صورتی است که در این باره تردید داشته باشید . اگر واقعاً در یافتن عشق جدی هستید , هفته ای دو بار به این گونه جلسات بروید .

 

جلب نظر مبتکرانه

عشق را به حال خود رها نکنید . اگر می دانید که شخص مورد نظرتان کیست , پیشاپیش با جمع آوری اطلاعاتی دربارة مسائل مورد علاقة او , خود را در موقعیت برتر قرار دهید .

 

در اولین ملاقات خود دلهره و هیجان ایجاد کنید

وقتی می خواهید برای اولین بار با فرد مورد نظر خود قرار ملاقات بگذارید , سعی کنید بفهمید چه چیزهایی او را هیجان زده می کند. بعد برنامه ای بریزید که احساسات او را تحریک کنید. این کار مهارت زیادی نمی خواهد , تنها کمی هیجان می تواند بسیار محرک , واقع شود. می توانید برنامه ریزی کنید که به اسب سواری یا موج سواری بروید . اگر این نوع فعالیت های بدنی باعث خستگی شما می شود می توانید فیلیم مهیج یال ترسناک یا به یک کنسرت مشهور بروید .

البته بعد از آن می توانید برای شام خوردن بیرون بروید و دربارة تجربة هیجان انیگزی که با هم داشتید گفت و گو کنید .

سعی کنید اولین قرار ملاقات تان تجربه ای پر شور باشد و مطمئن باشید که فر مرد نظرتان نیز در برابر , احساساتی پر هیجان و آتشین را به شما منتقل خواهد کرد!

کمی اغراق می تواند بسیار محرک باشد

آقایان محترم , فکر نکنید که کمی اغراق در تعریف از فرد مورد نظرتان یا استفاده از حملات رمانتیکم و شاعرانه فقط به نفع طرف مقابل است . زنان معمولاً نمی توانند در برابر مردانی که در چنین هنری مهارت دارند , مقاومت کنند. فکر می کنید چرا مردان ایتالیایی مشهورند؟ ساده است . چون می دانند چگونه اززن مورد نظر خود تعریف کنند . آنها می دانند که استفاده از کمی شعر و ادبیات در جملات شان چه تأثیر عمیقی بر جای می گذارد .

 

کمی اغراق , می تواند بسیار محرک باشد

فیلمهای ایتالیایی تماشا کنید. رمان های زنانه بخوانید . شعرهای انگلیسی را مطالعه کنید ...

« چه طور میتوانم عشقم را به تو ثابت کنم؟ بگذار راه های آن را برایت بشمارم ...»

« عشق من مثل یک گل سرخ , قرمز و آتشین است ...»

حالا می دانید چه باید بکنید . اگر می خواهید از زیبایی دوست خود تعریف کنید یا به همسر خود که 50 سال است با او زندگی مشرتک دارید بگویی دوستش دارید, از کلماتی استفاده کنید که در شعرها و ترانه ها به کار می روند . احساسات خود را غزل گونه ابراز کنید .

اگر نتیجة آن حتی مضحک هم به نظر رسد مهم نیست , او قدر تلاش شما را میداند .

آتش عشق را گرم نگاه دارید

عشق جاده ای دو طرف است و اگر محبت شما نسبت به فرد مورد علاقه تان کم رنگ شود , به سختی می توانید او را در کنار خود نگاه دارید . در این جا به گردی اشاره می کنیم که با استفاده از آن می توانید عشق و علاقة خود را به فرد مورد نظرتان حفظ کنید , چون او هم مطابق میل شما رفتار خواهد کرد .

به او بگویید چه چیزهایی را دوست دارید, بعد با تحسین و قدردانی , او را تشویق کنید که همان طور باشد که شما می خواهید , و باز هم تحسین و قدردانی را فراموش نکنید . مثلاً به او بگویید:« خطی که موقع خندیدن بر بینی ات نقش می بندد دوست دارم . »

یا بگویید:« چه باور کنی و چه نکنی , یکی از چیزهایی که در مورد تو دوست دارم هنگامی است که پیشنهاد می کندی ظرف ها را بشویی . »بگویید:« من نیروی تو را در برابر مشکلات تحسین می کنم . »

برای این که عاشق بمانید و در نتیجه فرد مورد نظرتان هم عاشق شما باقی بماند,: او را به آنچه در وجودش دوست دارید و می پسندید ترغیب کنید . به چیزهای کوچک یا بی اهمیتی که دربارة او دوست دارید فکر کنید . بعد در لحظاتی دور از انتظار , دربارة آنها با او صحبت کنید.

او نمی تواند فکر شما را بخواند . تنها گفتن « دوستت دارم » کافی نیست , باید علت آن را هم به او بگویید .

تیر عشق خود را با نکاتی از این کتاب یاد گرفتید آغشته کنید . ولی در حالی که شکار خود را هدف گرفته اید , ذوق هنری , خلاقیت و جادوی عشق را هم فراموش نکنید . با مطالعه و تمرین شگردهای این کتاب کاری کنید که فر مورد نظرتان عاشق شما شود . ولی وقتی زمان آن فرا رسید, خود را وقف آن کنید . به ندای قلب تان گوش بسپارید و به آن عمل کنید .

/ 0 نظر / 4 بازدید